10 Yıl Koşullu Garanti
1.1. Arslan A.Ş. “Arline” markalı Ahşap Kompozit ürünlerinin, ticari kullanım alanlarında (Kişisel Mesken harici tüm kullanım alanları ticari kullanım alanı olarak kabul edilir)  ürünleri ilk satın alan kişinin, nizami olarak kurulması şartıyla nihai tüketim amacıyla aldığı ürünleri ilk satın alma tarihinden itibaren On yıl (2+8) yıl süreyle, ürünlerinin üretim işçiliği ve malzeme açısından üretim ve materyal hatası içermeyeceğini, yarılma, parçalanma, çürüme, termit veya mantarsı çürümeden dolayı yapısal hasar yaşanmayacağını, aşağıdaki koşullarda garanti eder.
1.2.Eğer garanti süresi içerisinde bir kusur meydana gelirse, Satın Alan, kusuru Arline’e yazılı olarak bildirecek ve yetkili bir Arline temsilcisinin kusuru teyit etmesiyle, Arline’in yegane sorumluluğu, kusurlu profil veya profillerin yenisini vermekten ibarettir. (kurulum & montaj maliyetleri Arline’ a ait değildir). Eski malzemeler değiştirilen malzemelerle renk, tasarım ve kalite açısından olabildiğince yakın olarak sağlanacaktır, ancak Arline renk ve tasarım değişebileceğinden tam bir eşleşmeyi garanti edemez. 
1.3. Eğer bu belge kapsamında geçerli bir garanti talebi ilk satın almadan itibaren ikinci (2.) yılın sonu ila onuncu (10) yıllar arasında yapılırsa, garanti karşılığı aşağıdaki tabloya göre yeniden belirlenecektir. Parça veya parçaları aşağıda listesi verilen kullanım yılı yüzdelerine göre uygular.
Garanti Talep yılıKarşılama Yüzdesi
1-2100
3-430
5-1020
1.4. Bağlantı elemanları, diğer bölümler ve aksesuarlar bu garanti kapsamı dışındadır.
1.5. Bu garanti, kusurlu ürünün yenisi ile değiştirilmesini kapsar. Malzemelerin montajı ile ilgili ortaya çıkan işçilik, nakliye gibi v.s maliyetleri kapsamaz ve Arline bunlardan sorumlu değildir.
1.6. Bu garanti Satın Alan tarafından 3. şahıslara devredilemez. 
1.7. Ürün ilk montaj edildiği yerden sökülüp başka bir yere ikinci kez montaj edildiğinde bu garanti kapsamı dışındadır.
2. Garanti Kapsamından İstisnalar:
2.1. Isıya dayanıklılık: Aşırı ısı kaynaklarına direkt veya dolaylı temas ürüne hasar verebilir. Bu tür maruziyet etkileri bu garanti kapsamı dışındadır.
2.2. Yüzey Hasarı: Ürünün yüzeyinde kar, buz veya herhangi bir maddeyi çıkarmak için metal kürek, keskin kenarlı veya sivri uçlu araçlar kullanmak ürünü garanti kapsamından çıkarır. 
2.3.Darbe ve Yük Hasarı: Ürün üzerine düşen maddelerden kaynaklı veya vurma, çarpma ile oluşan hasarlar bu garanti kapsamı dışındadır. Ürünler yük taşıma amacıyla tasarlanmamıştır, ayrıca ürün mukavemetliliği kurulum şekli, zemin ve kullanım şekline göre değişkenlik arz etmektedir. Kullanılacak alan ve yük taşıma önem arz etmektedir, Mukavemet testi yaptırmak zorunludur.
2.4.Boya veya diğer Malzemeler: Eğer Ürüne boya veya diğer kaplama malzemeleri uygulanırsa bu garanti iptal olur.
2.5. Arline aşağıdaki durumları garanti etmez ve hiçbir zımni garantinin bu durumları kapsadığı düşünülemez: (1) Ürünün yanlış kurulumu ve Arline’nın montaj ilkelerine uyulmaması; (2) ürünün amacına uygun normal kullanımının ötesinde Ürün kullanımı, veya Arline’nın ilkeleri ve inşaat kuralları tarafından önerilmeyen bir uygulama; (3) Ürünün kurulu bulunduğu zemin veya destekleyici yüzeyin hareketi, bozulması, çökmesi veya oturması; (4) doğal afetler (örneğin sel, fırtına, deprem, yıldırım vs), çevresel koşullar (hava kirliliği, küf vs), yabancı maddelerden lekelenme (örneğin kir, gres, yağ vs), veya anormal iklim koşulları (5) Arline ürünlerinin renklerinde değişiklikler; (6) Ürünün Satın Alan, devralan veya üçüncü taraflarca yanlış kullanımı, depolaması, suiistimali, Ağır kusur ve kasıtlı olarak ürüne gelebilecek zararlardan, (7) normal aşınma ve yıpranma.
2.6 Hiçbir kimse Arline tarafından Arline ürünlerinin kalitesi veya performansı ile ilgili olarak bu garanti kapsamı dışında bir ifade veya beyan vermekle yetkilendirilmemiştir ve bu aksi ifade ve beyanlar Arline’nı bağlamaz. Bu garanti Arline ve Satın alan tarafından imzalanmış bir yazılı belge dışında değiştirilemez veya düzeltilemez.
2.7. Hiçbir durumda Arline ister bu zararlar sözleşme, haksız fiil (ihmal ve sıkı yükümlülük dahil) veya diğer nedenlerden çıkmış olsun özel, dolaylı veya arızi zararlardan sorumlu olmayacaktır; ayrıca Arline’nın ürünlerle ilgili yükümlülüğü hiçbir durumda yukarıda belirtildiği gibi bu ürünlerin değiştirilmesini aşmayacaktır.
3. Bu Garanti kapsamında bir Talepte bulunma Prosedürü
Bu garanti kapsamında bir talepte bulunmak için Satın Alanın yapması gerekenler.
3.1.Koşullu garanti kapsamında bir talepte bulunmak için Satın Alan, Arline’a garanti süresi içerisinde ürünün etkilenen alanının bir açıklamasını ve fotoğraflarını gönderecektir. 
3.2.Bu garanti kapsamında bir talepte bulunmak için Satın Alan, Arline’a yukarıda bahsedilen garanti süresi içerisinde iddia edilen kusurun bir açıklamasını ve satın alma belgesini aşağıdaki adrese gönderecektir.
Arslan Dış Ticaret Sanayi A.Ş.
       İzmir-Aydın Caddesi No: 18/1
Yazıbaşı Mh.  Torbalı-İzmir 
       info@arline.com.tr
 
 
Copyright © 25.05.2013 Arline Composite.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Kapat X