Arline
SSS

S:   ARLINE® Ahşap Plastik Kompozit nedir?

C:   ARLINE® ARDECK Çam lifleri ile yüksek yoğunluklu polietileni yüksek   teknoloji ile birleştirerek, ahşap ve plastiğin üstün özelliklerini ve avantajlarını bir arada insanoğlunun kullanımına sunan, Ahşabın doğal  görünümünü ve sıcaklığını hissettirirken, HDPE"nin düşük bakım ve yüksek dayanıklılık özelliklerini bir araya getiren teknolojik bir üründür.

 

S:   ARLINE® ahşaba kıyasla en önemli faydaları nelerdir?

C:   Ahşabın tüm dezavantajlarından arındırılmıştır.  Ahşaba göre çok daha uzun ömürlüdür. Ahşap gibi bakım gerektirmez. Islakken dahi herhangi bir kayganlık Ahşap gibi kıymıklanma, çatlama, eğilme, bükülme yapmaz. Ahşaba göre suya ve neme danıklıdır.  Böcek ve haşerelere karşı dayanıklıdır. Montajı kolaydır. Geri dönüşümlü malzeme olması nedeniyle çevre dostudur.

 

S:   ARLINE® ne kadar dayanıklıdır ?

C:   ARLINE® Ahşap esaslı ürünlerin dayanıklılığını tanımlayan EN 350-1 standardına göre; ARLINE® en yüksek sınıflandırma seviyesindedir.  ARLINE® yoğun ahşap esaslı malzeme ve ürünlerin test yöntemleri anlatılmakta olan EN 15531-1 standardına uygun olarak test edilmiştir. Kriterler dahilinde, yapay aşındırma (renk değişikliği ve darbe dayanımı), nem  direnci (kütle artışı, boy artışı, genleşme artışı ve kalınlık artışı), termitlere  ve toprakta yaşayan yumuşak çürüyen mikro mantarlara karşı dirençlidir.

 

S:   ARLINE® Ahşap Kompozit Deck döşemelerde zararlı kimyasal ve toksit var mıdır?

C:   ARLINE® ürünlerinde hiçbir tok sit ve zararlı kimyasal yoktur.

 

S:   ARLINE® nin ateşe reaksiyonu nedir?

C:   ARLINE® selüloz ve plastik içeriği nedeniyle yanar bir malzemedir ancak alevlenme ve tutuşma oranı düşüktür.

 

S:   ARLINE® ürünleri ıslandığında kayganlaşır mı?

C:   ARLINE® Hayır, kuruyken ya da ıslandığında kaymaz.

 

S:     ARLINE® Ahşap Kompozit Deck uzun bir süre suyun altında bırakılırsa ne olur?

C:   ARLINE® neredeyse hiç su emmez. ARLINE®" nın 24 saat kaynayan suda   kaldığı bir testten sonra, dayanıklılığında azalma olmamıştır. ARLINE®" nın   su emişi 0.15"den daha azdır. ARLINE® su yüzeyinde durmaz, batar.

 

S:   ARLINE® Ahşap Kompozit Deck boyanabilir mi veya cilalanabilir mi?

C:   ARLINE® Gerekli değildir, fakat istenirse boyanabilir ve cilalanabilir.

 

S:   ARLINE®  ürünleri Türkiye"de mi üretilmektedir?

C:   Evet, 100 Türk malıdır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Kapat X